اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی
آرشیو اخبار
يك خطا رخ داد. خطا: آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نمی باشد.

جستجو اخبار

اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
30

دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا

   دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا
در تاریخ 10/28/ 95 آقای دکتر ویسنچی دوبروروکا، استاد تاریخ و زبان فارسی میانه دانشگاه برازیلیا از کشور برزیل، مهمان دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا (س) بودند.
در نشستی که با حضور ایشان و استادان گروه‌های مختلف دانشکده از جمله دکتر فریده حق‌بین و دکتر ماندانا نوربخش از گروه زبان‌‌شناسی، دکتر سهیلا صلاحی‌مقدم از گروه زبان و ادبیات فارسی و دکتر خدیجه کریمی علویجه مدیر مرکز آزفای دانشگاه و مدرسان مرکز آزفا خانم‌ها سارا کیانی و مرضیه رضوی تشکیل شد، ضمن تاکید بر اهمیت آموزش زبان و ادبیات فارسی در کشورهای مختلف از جمله برزیل، زمینه‌های ایجاد همکاری‌های دوجانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر دوبروروکا با اشاره به فعالیت‌های مشترک خود با آقای دکتر فرهاد ساسانی، استاد اعزامی دانشگاه الزهراء (س) به دانشگاه برزیلیا، ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی‌های صحیح و فراهم آوردن مقدمات لازم جهت برقراری همکاری‌های دو جانبه میان دو دانشگاه بتوان گام‌‌های مؤثری در زمینه گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی برداشت.
دکتر کریمی نیز ضمن معرفی مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) و دوره‌های فارسی‌آموزی، آمادگی این مرکز را برای تبادل استاد و دانشجو بین دو دانشگاه و آموزش حضوری و مجازی زبان فارسی اعلام نمودند. همچنین، دکتر دوبروروکا از پیشنهاد همکاری با فصلنامه زبان‌‌پژوهی دانشگاه الزهرا (س) که به پیشنهاد خانم دکتر حق‌بین مطرح گردیده بود استقبال نمودند. 

در این دیدار سایر ابعاد همکاری بین دو دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به زمینه‌های فراوان همکاری های علمی- بین‌المللی بین دانشگاه‌های الزهراء (س) و برازیلیا، ادامه ارتباطات جهت امضاء تفاهم‌نامه بین طرفین مورد توافق قرار گرفت. در انتهای نشست، دکتر دوبروروکا از بخش‌های مختلف دانشگاه دیدن کردند.


تعداد مشاهده خبر: (968)
کد خبر: 827
  •    دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: