اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی
آرشیو اخبار
يك خطا رخ داد. خطا: آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نمی باشد.

جستجو اخبار

اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
13

بازدید هیات دانشگاه سیدنی از دانشگاه الزهرا(س)

بازدید هیات دانشگاه سیدنی از دانشگاه الزهرا(س)

هیاتی چهار نفره از مدیران دانشگاه سیدنی استرالیا صبح روز پنجشنبه 8 مهرماه 1395 با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا ملاقات و گفتگو کردند. دانشگاه سیدنی قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است که در حال حاضر با حدود 60 هزار دانشجو سومین دانشگاه برتر استرالیا محسوب می شود. تعداد 24 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه سیدنی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه سیدنی در سطح جهانی دارای رتبه 46 می باشد.

اعضای هیات میهمان شامل پروفسور جان شیلدز، معاون آموزشی دانشکده بازرگانی، دکتر میشله کارلین، مدیر اجرایی جذب دانشجویان بین المللی، دکتر کاوه قزل، مدیر جذب دانشجویان آفریقا، آمریکا و اروپا، و دکتر فراس سالان، مدیر جذب دانشجویان خاورمیانه و قفقاز بود.

هیات میزبان را دکتر خادمی اشگذری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه، دکتر کردبچه رییس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی، دکتررضایی شریف آبادی رییس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دکتر کریمی رییس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (آزفا)، دکتر توسلی معاون پژوهش و بین الملل دانشکده علوم اجتماعی و دکتر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه تشکیل می دادند. دکتر خزعلی ریاست دانشگاه الزهرا ضمن حضوری کوتاه در نشست محورهای اصلی پیشنهادی همکاری بین المللی دانشگاه الزهرا را بیان نمود. این محورها شامل انجام تحقیقات مشترک در مورد مطالعات زنان و خانواده در کشورهای منطقه، و همکاری تحقیقاتی در علوم بایو و نانو می باشد. رییس دانشگاه الزهرا همچنین آمادگی این دانشگاه را برای تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه سیدنی در رشته های مورد علاقه دوطرف اعلام داشت. وی اظهار امیدواری کرد تفاهم نامه ای برای همکاری بین دو دانشگاه منعقد گردد. در این گفتگو دکتر کریمی ضمن معرفی دانشکده ادبیات و مرکز آموزش زبان فارسی محورهایی را برای همکاری بین دو دانشگاه مطرح کردند. در نهایت توافقی مبنی بر ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه سیدنی، برگزاری دوره های کوتاه‌مدت دانش‌افزایی زبان فارسی در دانشگاه الزهرا و تبادل استاد و دانشجوی زبان فارسی بین دو دانشگاه حاصل شد.

هیات دانشگاه سیدنی با اعلام آمادگی برای همکاری با دانشگاه الزهرا در مورد نحوه ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه سیدنی از طریق انجام پروژه های مشترک پژوهشی و نیز برگزاری سخنرانی های تخصصی از راه دور برای دانش آموختگان دانشگاه سیدنی توضیحاتی ارائه داد. هیات دانشگاه سیدنی تاکید کرد این دانشگاه به دانش آموختگان خود به چشم "سرمایه های زنده" می نگرد. هیات دانشگاه سیدنی همچنین از دانشگاه الزهرا دعوت نمود درتاسیس کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشکده زنان دانشگاه سیدنی مشارکت نماید.

پیش از این مدیر بخش خاورمیانه دانشگاه سیدنی در تاریخ سوم شهریورماه 1395 با حضور در دانشگاه الزهرا و ملاقات با مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه، در خصوص بازدید هیات اطلاع رسانی نموده بود. هیات دانشگاه سیدنی طی سفر به تهران با مسئولان دانشگاههای تهران، صنعتی شریف و الزهرا(س) ملاقات نمودند. قرار است دکتر میشله کارلین روز دوشنبه 12 مهرماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا سخنرانی با موضوع "توانمندسازی زنان" ارائه نماید.

تعداد مشاهده خبر: (888)
کد خبر: 822
  • بازدید هیات دانشگاه سیدنی از دانشگاه الزهرا(س)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: